Tomasz Ostrowski

tostrowskiAdwokat. Ukończył studia na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz aplikację sądową w Sądzie Okręgowym w Świdnicy, zakończoną zdanym egzaminem sędziowskim. Następnie zdobywał doświadczenie w ramach zatrudnienia w kancelarii prawnej zajmującej się obsługą prawną polskich i międzynarodowych grup kapitałowych, a od roku 2009 prowadząc indywidualną praktykę adwokacką we Wrocławiu, wyspecjalizowaną w obsłudze prawnej przedsiębiorstw. Od 2013 r. partner w spółce Adwokaci Sobolewski-Hajbert i Ostrowski Spółka Partnerska.

Posiada szerokie doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorstw, w szczególności z branży finansowej. Brał istotny i odpowiedzialny udział w licznych projektach związanych z rozwijaniem działalności grupy kapitałowej będącej liderem na rynku zarządzania wierzytelnościami w Polsce, obejmujących m.in.: uzyskanie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na zarządzanie sekurytyzowanymi wierzytelnościami, wdrożenie nowej regulacji prawnej w spółce regulowanej (biurze informacji gospodarczej), przejęcie spółki na zagranicznym rynku regulowanym.

Autor i współautor publikacji z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa konsumenckiego, m.in. komentarzy do ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych oraz do ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Członek Komisji Etyki Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce – Związku Pracodawców. Ekspert prawny w procesach legislacyjnych.